logo Uzyskaj dostęp Co nowego w Pracowni

Metody pracy

Gimnastyka rytmiczna Alfreda i Marii Kniessów

Metoda Alfreda i Marii Kniessów – powstała w latach siedemdziesiątych XX wieku w Hanowerze, w Niemczech. Jej oryginalna nazwa to Bewegungs – Rhythmik, co w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza ruch i rytm lub ruch w rytmie.

Drukuj
Gimnastyka rytmiczna Alfreda i Marii Kniessów

Metoda Alfreda i Marii Kniessów – powstała w latach siedemdziesiątych XX  wieku w Hanowerze, w Niemczech. Jej oryginalna nazwa to Bewegungs – Rhythmik, co w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza ruch i rytm lub ruch w rytmie. Gimnastyka A. i M. Kniessów opiera się na naturalnym, ekspresyjnym rytmicznym ruchu. Jest to rodzaj gimnastyki rytmicznej polegającej na nieustannym poszukiwaniu nowych form i rodzajów ruchu.

Uczestnikami ćwiczeń mogą być dzieci od 5 roku życia, a nawet młodsze. Natomiast górna granica wieku w tej metodzie nie istnieje. Zajęcia mogą być prowadzone zarówno w małych dwu- lub  trzyosobowych zespołach, jak i w (...)

Autorzy

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.