logo Uzyskaj dostęp Co nowego w Pracowni

Metody pracy

Metoda aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss

Batia Strauss pochodząca z Izraela pianistka i nauczycielka fortepianu jest twórczynią metody zwanej Aktywnym Słuchaniem Muzyki. U źródła jej powstania znalazło się zainteresowanie autorki przekazywaniem słuchaczom muzyki klasycznej , a zwłaszcza jej percepcją.

Drukuj
Metoda  aktywnego  słuchania  muzyki  Batii  Strauss

Batia Strauss pochodząca z Izraela pianistka i nauczycielka fortepianu jest twórczynią  metody zwanej Aktywnym Słuchaniem Muzyki. U źródła jej powstania znalazło się zainteresowanie autorki przekazywaniem słuchaczom muzyki klasycznej , a zwłaszcza  jej percepcją. Przez wiele lat swego życia Batia Strauss popularyzowała swoja metodę prowadząc niemal w całej Europie warsztaty, m.in. w Instytucie Orffa  w Salzburgu, wielu miastach Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Holandii, Szwajcarii oraz Pradze ,  a także  w Warszawie.

Aktywne słuchanie muzyki pojawiło się w Polsce w latach 90-tych XX wieku. Metoda została zaprezentowana w 1996 podczas seminarium C. Orffa w Akademii Muzycznej w Warszawie. Autorce zależało na tym (...)

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.