logo Uzyskaj dostęp Co nowego w Pracowni

Metody pracy

Muzyka klasyczna drogą do kreatywności dziecka

Aktywne Słuchanie Muzyki według Batti Strauss to metoda wspierająca rozwój dziecka, w której wszelkie układy, tańce oraz instrumentacja opierają się na muzyce klasycznej.

Drukuj
Muzyka klasyczna drogą do kreatywności dziecka

Dziecko, przychodząc na świat, doświadcza wielu bodźców, które dotąd były dla niego nieznane. To bardzo złożone doświadczenie z całą pewnością wpływa na rozwój jego sfery emocjonalnej oraz społecznej. Ogromny wpływ na rozwój szczególnie w początkowym etapie życia ma najbliższe otoczenie, czyli rodzice, którzy zapewniają tak istotne dla dziecka poczucie bezpieczeństwa zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Niezwykle wiele bodźców spotyka także dziecko, które wchodzi w świat przedszkolny. Tutaj obok rodziców na jego rozwój wielki wpływ mają zarówno nauczyciele, jak i rówieśnicy. To właśnie w przedszkolu maluch poznaje wiele metod wpływających na jego rozwój, pobudzających kreatywność oraz twórczość. Jako doświadczony nauczyciel (...)

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.