logo Uzyskaj dostęp Co nowego w Pracowni

Metody pracy

Pedagogika Carla Orffa

Carl Orff , niemiecki kompozytor, pedagog i dyrygent wysokiej klasy wszechstronny muzyk: kompozytor, nauczycielem akademickim., przedstawiciel prymitywizmu muzycznego . Należy do najwybitniejszych kompozytorów muzyki w XX w.

Drukuj
Pedagogika   Carla  Orffa

Carl Orff ,  niemiecki kompozytor, pedagog i dyrygent wysokiej klasy wszechstronny muzyk: kompozytor,  nauczycielem akademickim., przedstawiciel prymitywizmu muzycznego . Należy do najwybitniejszych kompozytorów muzyki w XX w.  Jego utwory niejednokrotnie wykonywane były na wielu najważniejszych uroczystościach państwowych i międzynarodowych w Niemczech. Jego adaptacje i utwory własne były wysoko cenione w Niemczech.  Na rozwój jego postawy twórczej i talentu wywarły wpływ: sztuka antyczna , sztuka prymitywna – ludowa i sztuka egzotyczna.

Koncepcja nazwana przez Orffa muzyką elementarną  powstała na bazie praktycznych doświadczeń W muzyce wymienionych rodzajów fascynowała go prostota melodii i rytmiki. Metoda Orffa jest rozpowszechniana przez Instytut Orffa, działający w (...)

Autorzy

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.