logo Uzyskaj dostęp Co nowego w Pracowni

Metody pracy

Pedagogika zabawy w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym – propozycja zabaw i środków dydaktycznych

Pedagogika Zabawy to pojęcie obszerne, które proponuje niezwykle szeroki wachlarz działań pobudzających do aktywności. Dzięki bogatym możliwościom stwarza zarówno dzieciom, jak i dorosłym możliwość rozwoju w atmosferze akceptacji i zaufania, dążąc tym samym do pobudzenia kreatywności w szerokim tego pojęcia znaczeniu.

Drukuj
Pedagogika zabawy w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym – propozycja zabaw i środków dydaktycznych

Z pewnością jako nauczyciel niejednokrotnie wykorzystywałeś metody oparte na aktywizacji dzieci. Jako doświadczona osoba pracująca z grupą, głównie wykorzystuję pedagogikę zabawy. Dlatego to właśnie w niniejszym tekście na niej pragnę się skupić, odpowiadając na zasadnicze pytanie: na czym opiera się ta metoda. Poza aspektem teoretycznym tekst ten chciałabym także poświęcić podejściu praktycznemu, proponując zabawy, które przydadzą się do pracy z dziećmi.

Pedagogika Zabawy to pojęcie obszerne, które proponuje niezwykle szeroki wachlarz działań pobudzających do aktywności. Dzięki bogatym możliwościom stwarza zarówno dzieciom, jak i dorosłym możliwość rozwoju w atmosferze akceptacji i zaufania, dążąc tym samym do pobudzenia kreatywności (...)

Autorzy

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.