logo Uzyskaj dostęp Co nowego w Pracowni

Metody pracy

Sensoplastyka jako metoda stymulacji rozwoju dziecka

Powszechnie przyjęto, że plastyka sensoryczna opiera się głównie na stymulowaniu rozwoju zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Jak sama nazwa wskazuje, metoda ta oparta jest o edukację plastyczną. Według założeń autorki metody, Anny Izabeli Stefańskiej, nie można pominąć także elementów coachingu oraz arteterapii.

Drukuj
Sensoplastyka jako metoda stymulacji rozwoju dziecka

Dzieci patrzące na otaczający je świat doświadczają wielu zjawisk, które niejednokrotnie są dla nich niezbadane. Doświadczenie zdobywają za pomocą swoich zmysłów, dzięki którym mogą otworzyć się na nowe doznania. Poprzez różnego rodzaju działania zarówno w domu, jak i w przedszkolu rozwijają się w sposób twórczy i kreatywny, wzmacniając przy tym swoją elastyczność i rozwijając wyobraźnię.

Sensoplastyka, czyli co?

Powszechnie przyjęto, że plastyka sensoryczna opiera się głównie na stymulowaniu rozwoju zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Jak sama nazwa wskazuje, metoda ta oparta jest o edukację plastyczną. Według założeń autorki metody, Anny Izabeli Stefańskiej, nie można pominąć także elementów coachingu oraz (...)

Dokumenty do pobrania

Pobierz

Podróż do krainy tysiąca zmysłów - scenariusz zajęć oparty o metodę sensoplastyki

Autorzy

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.