logo Uzyskaj dostęp Co nowego w Pracowni

Rozpoznanie

Dysleksja rozwojowa, czyli specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu

Kiedy kogoś pytamy, czy problem dysleksji jest mu znany, zwykle uzyskujemy odpowiedź twierdzącą. Jednocześnie próba wyjaśnienia tego zjawiska często sprawia kłopot. Tymczasem wiedza na temat dysleksji jest potrzebna – nie tylko nauczycielom, ale także rodzicom dzieci z tymi trudnościami, aby mogli oni wspierać na co dzień swoje pociechy.

Drukuj
Dysleksja rozwojowa, czyli specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu

Dysleksja rozwojowa to termin często w ostatnich latach używany nie tylko w środowisku szkolnym, ale także w telewizji. Niektóre sławne osoby publicznie ujawniają, że miały taki problem w dzieciństwie. Kiedy kogoś pytamy, czy problem ten jest znany, zwykle uzyskujemy odpowiedź twierdzącą. Jednocześnie próba wyjaśnienia tego zjawiska sprawia tym osobom kłopot. Tymczasem wiedza na temat dysleksji jest potrzebna – nie tylko nauczycielom, ale także rodzicom dzieci z tymi trudnościami, aby mogli oni wspierać na co dzień swoje pociechy.

Badania prowadzone w Polsce wykazują, że dysleksja rozwojowa występuje u ok. 15% populacji, z czego lżejsze przypadki stanowią ok. 10%, a poważniejsze (...)

Dokumenty do pobrania

Pobierz

Przykładowy plan pracy terapeutycznej dla dziecka z deficytem analizatora słuchowego

Pobierz

Przykładowy plan pracy terapeutycznej dla dziecka z deficytem analizatora wzrokowego

Autorzy

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.