logo Uzyskaj dostęp Co nowego w Pracowni

Studia przypadku

Dzieci podwójnie wyjątkowe. Studium przypadku – Piotr

Piotr został zgłoszony na badanie poziomu rozwoju procesów przetwarzania sensorycznego przez rodziców z uwagi na potrzebę oceny poziomu rozwoju procesów sensorycznych i ogólnego poziomu rozwoju dziecka, będąc dzieckiem sześcioletnim, uczęszczającym do przedszkolnej zerówki.

Drukuj
Dzieci podwójnie wyjątkowe. Studium przypadku – Piotr

Przebieg rozwoju dziecka

Dane uzyskane z wywiadu z tatą pozwoliły na ustalenie przebiegu dotychczasowego rozwoju dziecka. Chłopiec urodził się z ciąży pierwszej, porodu pierwszego o czasie, wywoływanego, drogami natury. Okres prenatalny przebiegał bez nieprawidłowości. Dziecko otrzymało 10 punków w skali APGAR, ważyło 3650 g. Było karmione piersią, wprowadzanie pokarmów stałych odbywało się zgodnie z kalendarzem żywienia, dieta obecnie jest zróżnicowana, chłopiec ma określone preferencje, nie jada niektórych produktów. Na truskawki reaguje odruchem wymiotnym. Piotr jest samodzielny w zakresie samoobsługi, posługuje się sztućcami, spożywa posiłki estetycznie, potrafi się ubierać i rozbierać, szybko opanował umiejętność regulowania potrzeb fizjologicznych. Obecnie nosi różne (...)

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.