logo Uzyskaj dostęp Co nowego w Pracowni

Studia przypadku

Studium przypadku – Maja, 16 miesięcy, obustronny głęboki niedosłuch zmysłowo-nerwowy

Maja jest objęta zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju, w ramach których uczestniczy w zajęciach integracji sensorycznej oraz zajęciach surdologopedycznych w wymiarze jednej godziny tygodniowo.

Drukuj
Studium przypadku – Maja, 16 miesięcy, obustronny głęboki niedosłuch zmysłowo-nerwowy

Maja jest dzieckiem urodzonym z ciąży trzeciej, porodu trzeciego, w 38 HdB, otrzymała 10 punktów w skali APGAR. Z uwagi na niedosłuch starszej siostry i wynik badania otoemisji akustycznej dziecko natychmiast zostało objęte opieką audiologiczną, wczesną interwencją, a także wczesnym wspomaganiem rozwoju, które rozpoczęło się już w trzecim miesiącu życia. U dziewczynki zdiagnozowano obustronny głęboki niedosłuch zmysłowo-nerwowy oraz konieczność poddania dziecka zabiegowi implantacji. W pierwszych miesiącach życia zaobserwowano, że dziewczynka nie utrzymywała głowy w linii środkowej ciała, leżąc na plecach, przechylała głowę silnie w prawą stronę. Kciuk długo pozostawał w inklinacji, dziewczynka preferowała przebywanie z zaciśniętymi rączkami, nie (...)

Autorzy

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.