Pytania do eksperta
Odpowiedź: Dziecko potrzebuje bliskości i wyciszenia, zwłaszcza w sytuacjach stresowych i przed snem. Dlatego bardzo często wybiera formę głaskania, ciała lub włosów. Nie zawsze jest to związane z zaburzeniami integracji (...)
Czytaj więcejOdpowiedź: Jeśli została postawiona diagnoza, to po pierwsze, terapeuta powinien wskazać kierunki działania i dalszej pracy w toku omawiania diagnozy. Pani opis sugeruje, że córeczka potrzebuje systematycznej terapii, (...)
Czytaj więcejOdpowiedź: Jeśli chodzi o opis w diagnozie, to dokładnie w taki sposób, jak w zadanym pytaniu. Najczęściej, jeśli nie zostało wykonane jakieś ćwiczenie lub była nieprawidłowo reakcja dziecka w jego trakcie opisujemy (...)
Czytaj więcejOdpowiedź: W moim przekonaniu badania przesiewowe będą miały przede wszystkim na celu zasugerowanie rodzicom pełnej diagnozy. Badanie przesiewowe to obserwacja połączona z wykonaniem kilku ćwiczeń. W integracji sensorycznej (...)
Czytaj więcejOdpowiedź: Nie ma formalnych wytycznych, co do prowadzenia badań przesiewowych z integracji sensorycznej. Najczęściej w przedszkolach terapeuci są zatrudniani do konkretnych dzieci, które już mają diagnozę zaburzeń. (...)
Czytaj więcejOdpowiedź: Tak naprawdę to trudne pytanie. Wszystko zależy od tego, czy wcześniej powiały się podobne trudności. Jeśli jednak moczenie pojawia się od miesiąca, to upatrywałabym przyczyn emocjonalnych. Może dziecko (...)
Czytaj więcejOdpowiedź: Na samym początku warto zaprosić na zajęcia rodzica. Należy porozmawiać z nim, jakie metody stosowane są w domu po to, aby wprowadzić podobne sposoby oddziaływań. Dodatkowo, konieczne jest znalezienie (...)
Czytaj więcejOdpowiedź: Zajęcia z integracji sensorycznej prowadzi terapeuta integracji sensorycznej, czyli kurs lub studia powinny już zostać przez Panią ukończone. Jednocześnie, w moim odczuciu, może Pani prowadzić zajęcia (...)
Czytaj więcejOdpowiedź: Dzień dobry, jeżeli dziecko przez ten czas nie brało udziału w terapii, to ponowna diagnoza nie jest wymagana, warto natomiast spotkać się z rodzicem i porozmawiać na temat tego, co przez ten czas się (...)
Czytaj więcejOdpowiedź: Dzień dobry, dziecko w wieku 4 lat faktycznie powinno już znać i rozpoznawać kolory. Zanim stwierdzimy jakiekolwiek zaburzenie związane z rozpoznawaniem kolorów warto zadać sobie pytanie na jakim etapie (...)
Czytaj więcejOdpowiedź: Dzień dobry, nie mając żadnych informacji o dziecku trochę ciężko coś poradzić. Najważniejsze pytania to w jakim wieku jest dziecko oraz jak reaguje otoczenie na takie zachowanie? Czy wspomniane dziecko (...)
Czytaj więcejOdpowiedź: Oczywiście relacja mamy to za mało. Konieczne jest bowiem przeprowadzenie pełnego wywiadu, poproszenie o opinię od neurologopedy oraz z przedszkola. Następnie należy przeprowadzić szczegółową diagnozę. (...)
Czytaj więcej