logo Uzyskaj dostęp Co nowego w Pracowni

Scenariusze

Kolorowa podróż w krainie tęczy – zabawy z wykorzystaniem boom-boom rurek w przedszkolu

Boom-boom rurki – to instrumenty, które w sposób twórczy można zastosować w pracy z dziećmi podczas zajęć ruchowych, muzycznych, matematycznych, edukacji językowej czy działań plastycznych. Ten kreatywny zestaw zawiera osiem rurek o różnej długości oraz kolorze. Każdej z nich odpowiada także określony dźwięk, dzięki czemu można na nich grać odpowiednie wysokości dźwięków, tworząc w ten sposób przepiękną melodię. Wśród palety kolorystycznej widoczny jest kolor: czerwony, żółty, pomarańczowy, zielony jasny, zielony ciemny, fioletowy oraz różowy.

Drukuj
Kolorowa podróż w krainie tęczy – zabawy z wykorzystaniem boom-boom rurek w przedszkolu

Poniżej przedstawiono propozycje wykorzystania tego twórczego materiału podczas różnego rodzaju działań dla dzieci w edukacji przedszkolnej.

Na dzień dobry przywitamy się rureczką. Dzieci siedzą w kole w kolejności solmizacyjnej. Nauczyciel śpiewa piosenkę na melodię "Wlazł kotek na płotek". Kiedy dziecko usłyszy swój dźwięk,  uderza 3 razy o podłogę i wykonuje czynność, o której mowa w piosence.

 

Dzień dobry rureczko

Rureczki trzymamy DO-RE-MI,

Się z nimi witamy FA-SOL-LA

Rureczką zieloną uderz raz,

A tą fioletową tylko dwa.

 

Jest także dziś z nami rurka ta,

co żółty jak słońce kolor ma.

Zrób pięknie (...)

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.