logo Uzyskaj dostęp Co nowego w Pracowni

Zabawy

Dieta sensoryczna – zabawy z dzieckiem w domu i na zewnątrz

Dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej mogą potrzebować wsparcia ze strony dorosłych w organizowaniu czasu wolnego, zwłaszcza w sposób dostarczający im wrażeń przedsionkowych. Unikanie aktywności ruchowych lub poszukiwanie ich w nieodpowiedni sposób może wywoływać dalekosiężne skutki. Implikuje to zasadność tworzenia na terenie domu lub na zewnątrz okazji do podjęcia przez dziecko aktywności ruchowych, które zapewnią rozwój koordynacji, samoorganizację zachowania i wpłyną pozytywnie na emocje i relacje społeczne.

Drukuj
Dieta sensoryczna – zabawy z dzieckiem w domu i na zewnątrz

Dostarczenie odpowiednich bodźców nie musi być oparte o wykorzystanie specjalistycznego sprzętu dostępnego w gabinecie integracji sensorycznej. Znakomicie sprawdzają się akcesoria, które znajdują się w łazience czy w kuchni – rolę użytecznych dodatków mogą pełnić przedmioty codziennego użytku. Organizowanie dziecku aktywności w sposób wspierający procesy przetwarzania sensorycznego może być przypisane rodzicom po konsultacji z terapeutą integracji sensorycznej. Otoczenie domowe oraz ogród może przyczynić się do wzrostu zainteresowania dziecka odpowiedniej jakości ruchem, gdyż jest dziecku dobrze znane, buduje w nim poczucie bezpieczeństwa i sprzyja modyfikacji na wiele sposobów każdego dnia. Wspólne działania przyczynią się do tworzenia więzi między rodzicami a (...)

Autorzy

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.